Lamb

LAMB par satiksmes drošību

Stājušās spēkā izmaiņas Ceļu satiksmes likumā

Uz ceļa vienam no otra nebūtu jābaidās, taču statistika liecina par ko citu.

Lai mazinātu ar elektroskrejriteņiem saistītus nelaimes gadījumus, ir stājušās spēkā izmaiņas Ceļu satiksmes likumā un tuvākajā laikā būs izmaiņas arī Ceļu satiksmes noteikumos. Paredzēti stingrāki sodi par satiksmes noteikumu pārkāpšanu.

Īsumā: 

– Obligāta elektroskrejriteņu reģistrācija no 2024.gada

– Bargāki sodi, piemēram, par braukšanu alkohola reibumā un šķērsojot ielu pie sarkanās gaismas

– Elektroskrejriteņu koplietošanas pakalpojumu sniedzējiem jāveic pakalpojuma saņēmēja identitātes un vecuma pārbaudi no 2023.gada 1.septembra

– Skrejriteņu lietošanu varēs kontrolēt arī pašvaldības policija

Sociālās kampaņas “Neesi SkrejKritenis” mērķis ir veicināt pozitīvu un cieņpilnu attieksmi ceļu satiksmes dalībnieku starpā, kā arī pievērst uzmanību drošībai pārvietojosties ar elektroskrejriteņiem. Kampaņas ietvaros tiks aktualizēts gan tas, cik neapdomīgi un pārgalvīgi ikdienā mēdz rīkoties elektroskrejriteņu vadītāji, kā arī tas, cik bieži elektroskrejriteņi tiek pamesti kur pagadās, tādējādi apdraudot gan savu, gan apkārtējo drošību.

Sociālās kampaņas”Neesi SkrejKritenis” organizators ir Latvijas Automoto biedrība LAMB. Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem un to atbalsta Valsts policija, BOLT, CSDD, Satiksmes Ministrija un sporta preču veikals Sportland.