Lamb

LAMB par satiksmes drošību

Stājas spēkā regulējums elektroskrejriteņu dalībai ceļu satiksmē

Lai regulētu elektroskrejriteņu iekļaušanos satiksmē un veicinātu visu satiksmes dalībnieku drošību, ir pieņemti grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos, nosakot, kas drīkst izmantot šo transporta līdzekli, kā arī, kur un kā ar to drīkst pārvietoties. Lai veicinātu sabiedrības izglītošanu par jaunajiem noteikumiem, Latvijas Automoto biedrība (LAMB) uzsāk informatīvu kampaņu “Ēēē! Brauc pēc noteikumiem!”.

“Jaunais regulējums elektroskrejriteņiem ir pamats, lai precīzāk regulētu jaunos transportlīdzekļus un tādējādi uzlabotu satiksmes drošību visiem tās dalībniekiem, īpaši mazāk aizsargātajiem. Vienlaikus, lai visiem uz ceļa būtu droši, elektroskrejriteņu vadītājiem ir ne tikai jāzina un jāievēro noteikumi, bet tīri praktiski jāmāk braukt droši, ņemot vērā elektroskrejriteņa uzbūvi un traumu riskus,” komentē Satiksmes ministrijas Autoceļu infrastruktūras departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

“Pēdējo gadu laikā elektroskrejriteņu lietotāju skaits ir strauji audzis, bet līdz šim nebija skaidra regulējuma par šo ceļu satiksmes dalībnieku pareizu un drošu pārvietošanos. Šobrīd ir skaidri definēts, kurā kategorijā ierindojas elektriskie skrejriteņi un kādi ir pārvietošanās noteikumi ar tiem. Tas ir būtisks solis pretī tam, lai panāktu maksimālu savstarpēju sapratni un arī cieņu starp visiem ceļu satiksmes dalībniekiem,” uzsver LAMB prezidents Juris Zvirbulis.

Grozījumu Ceļu satiksmes noteikumos būtiskākie punkti apskatāmi šeit!

Kampaņas “Ēēē! Brauc pēc noteikumiem!” mērķis ir informēt visus ceļu satiksmes dalībniekus par jauno regulējumu un aicināt izturēties ar cieņu citam pret citu. To organizē LAMB un atbalsta Satiksmes ministrija, Ceļu satiksmes drošības direkcija, Valsts policija un “Fiqsy”.  Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.