Lamb

LAMB par satiksmes drošību

Projekta noslēgums

Noslēdzies starptautiskais satiksmes drošības projekts „Brauc droši!”

Please accept marketing-cookies to watch this video. Learn more

Latvijas Automoto biedrība (LAMB) ar Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) satiksmes drošības programmas (FIA Road Safety Grant Programme) un slavenā riepu ražotāja Michelin atbalstu no 2014. gada 19. septembra līdz 26. oktobrim organizēja satiksmes drošības projektu „Brauc droši!”, kura mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību 10 satiksmes drošības Zelta likumiem un automašīnas tehniskajam stāvoklim. Tā uzdevums bija aktualizēt autovadītāju izpratni, cik svarīgas gan kopējai satiksmes drošībai, gan katra autovadītāja un pasažiera veselībai un pat dzīvībai ir regulāras rūpes par automašīnas tehnisko stāvokli.

Projekta ietvaros tika izvērsta plaša informatīva kampaņa, kurā autovadītāji tika aicināti savlaicīgi pārbaudīt savu spēkratu tehnisko stāvokli, lai tas uz ceļa neapdraudētu nedz pašu autovadītāju, nedz pasažierus, nedz citus satiksmes dalībniekus.

Akcijas laikā pie dažādiem tirdzniecības centriem un „Statoil” degvielas uzpildes stacijām bez maksas tika veikta autogaismu, stāvbremžu, riepu spiediena un protektoru, kā arī vējslotiņu nodiluma pārbaude. Pārbaudes notika ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā, Daugavpilī, Ogrē, Jelgavā un Tukumā. Kopumā tika pārbaudītas vairāk nekā tūkstošs piecsimt automašīnas. Vairāk nekā 60% automašīnu gaismas tika noregulētas, bet 12% bija jādodas tās labot uz autoservisu. Tas gan neliecina par kopējo statistiku Rīgā vai Latvijā, jo uz pārbaudi tomēr dodas autovadītāji, kuriem ir bažas par autogaismu stāvokli.

Projekta „Brauc droši!” ietvaros autovadītāji tika aicināti personiski ar savu parakstu atbalstīt 10 Zelta likumus un pievienoties drošo braucēju pulkam. Šie likumi aptver katram autovadītājam zināmus noteikumus, kas jāievēro, lai piedalītos satiksmē, piemēram, vienmēr piesprādzēties, nebraukt nogurušam, ievērot ātruma ierobežojumus, būt pieklājīgam un citas it kā labi zināmas un satiksmes noteikumos aprakstītas uzvedības normas uz ceļa. Kopumā parakstītas gandrīz tūkstoš anketas.

„Kopā ar FIA un Michelin esam devuši būtisku ieguldījumu satiksmes drošības stiprināšanā Latvijā. 10 satiksmes drošības Zelta likumu ievērošana ir ļoti nozīmīga šogad, kad mūsu valstī pirmo reizi 12 gadu laikā pieaudzis bojā gājušo skaits uz ceļiem, it īpaši diennakts tumšajā laikā”, uzsver LAMB prezidents Juris Zvirbulis.

Projektu atbalstīja CSDD, OCTA, Latvijas Automobiļu federācija, Statoil un riepu ražošanas kompānija Michelin, kas atbalsta gan šo, gan daudzus citus FIA satiksmes drošības projektus Eiropā, citu pasaulē.

Autoklubs LAMB