Lamb

LAMB par satiksmes drošību

Noslēgusies LAMB akcija “Drošas ielas – tās ir manas tiesības”

Ir noslēgusies Latvijas Automoto biedrības (LAMB) un Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) organizētā satiksmes drošības akcija “Drošas ielas – tās ir manas tiesības”! Tā bija daļa no starptautiskās programmas “Šī ir mana iela” (#Thisismystreet), kuru kopā ar dažādu valstu un kontinentu autoklubiem organizēja FIA. LAMB akcijas laikā sociālajos medijos tika ievietotas vairāk nekā simts satiksmes dalībnieku veidotas fotogrāfijas, kurās viņi brīdina par gājējiem, riteņbraucējiem, elektrisko skrejriteņu vadītājiem, autovadītājiem un citiem satiksmes dalībniekiem bīstamām vietām un aicina apdraudējumus nekavējoties novērst.

Viens no sociālajos tīklos aprakstītajiem priekšlikumiem par nepieciešamību izveidot gājēju pārejas un uzlabot apgaismojumu uz Vējavas ielā Rīgā ieguva plašu, vairāk nekā 1000 sociālā tīkla Instagram lietotāju atbalstu. “Tas pierāda konkrētā gadījuma aktualitāti iedzīvotāju vidū, sociālo mediju ietekmi uz satiksmes drošību, kā arī plašās iespējas, kādas šis komunikācijas veids piedāvā,” uzsver akcijas organizators, LAMB prezidents Juris Zvirbulis.

Akcijas laikā tika sagatavoti un sociālajos tīklos ievietoti vairāki videoklipi, kuros atbildīgās amatpersonas, kā arī satiksmes drošības un medicīnas eksperti pauda savu viedokli un ierosinājumus par satiksmes drošības stiprināšanas iespējām.

Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis ir pārliecināts, ka īpaši bīstamus satiksmes drošības riskus izraisa pārgalvīgi un bravūrīgi satiksmes dalībnieki, kuri  klaji ignorē noteiktās prasības, brauc agresīvi un neapdomīgi iebrauc pretējā braukšanas joslā. “Šī brīža statistika liecina, ka smagāko negadījumu iemesls bieži ir pārgalvība, tiesiskais nihilisms un nepārdomāta manevra veikšana,” uzver pulkvedis.

Savukārt RSU profesore Guna Laganovska uzskata, ka viena no būtiskākajām satiksmes drošības problēmām ir slikta redzamība. “Kā acu ārste gribētu atgādināt, ka mūsu sabiedrība ir samērā novecojusi, un senioriem mēdz būt dažādas redzes problēmas. Neskatoties uz to, ka autovadītāji tiek regulāri pārbaudīti, ir jāņem vērā, ka uz ielas ir cilvēki, kuru redze ir slikta. Tas ir jāņem vērā, braucot pie stūres.  Vēlos atgādināt arī gājējiem, ka redzi ir regulāri jāpārbauda, lai redzamību un tātad arī drošību, piedaloties ceļu satiksmē, uzlabotu,” uzsver RSU profesore.

LAMB akcijas laikā  katram iedzīvotājam, kuru neapmierina ceļu satiksme un infrastruktūras kvalitāte, bija iespēja izdrukāt īpašu akcijas plakātu LAMB mājas lapā, nofotografēties bīstamajā vietā un nosūtīt fotogrāfiju autoklubam. Visas fotogrāfijas un satiksmes dalībnieku prasības, gan akcijas organizatoru veidotās, gan iedzīvotāju iesūtītās, tika apkopotas un nosūtītas tām atbildīgajām amatpersonām, kuru uzdevumos ietilpst satiksmes drošības stiprināšana. Viens no LAMB akcijas mērķiem ir pievērst atbildīgo amatpersonu  uzmanību satiksmes drošības riskiem, ar kuriem savās ikdienas gaitās saskarās teju ikviens Latvijas iedzīvotājs.