Lamb

LAMB par satiksmes drošību

LAMB uzvar Eiropas sacensībās

Autokluba LAMB komanda uzvar Eiropas sacensībās!

Pagājušās nedēļas nogalē, 22. un 23. septembrī Čehijā norisinājās ikgadējās Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības (European Traffic Education Contest), kurās sīvā cīņā pirmo vietu ieguva Latvijas jauno riteņbraucēju komanda. Ramona Poreitere, Ulrika Garisone, Matīss Žilko no Baložiem un Reinis Feldmanis no Ērģemes Valdas Kjasperes un Andra Žilko vadībā pārspēja Krievijas autokluba RAS komandu, kas ierindojās otrajā vietā un Čehijas autokluba UAMK komandu, kura bija trešā.

Eiropas sacensībās piedalās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētā un OCTA/LTAB atbalstītā Vislatvijas Jauno satiksmes dalībnieku foruma uzvarētāji. Vislatvijas forumā tāpat kā Eiropas sacensībās dalībniekiem bija jādemonstrē teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana ar velosipēdu.

Konkursa laikā FIA satiksmes drošības projekta „Stay Bright” ietvaros jauniešu komandas saņēma padomus, kā gājējiem un velosipēdistiem jārīkojas, lai būtu labi redzami diennakts tumšajā laikā. Latvijā šo projektu īsteno autoklubs LAMB, izmantojot sociālos medijus, kas ļauj jauniešus uzrunāt tieši, bez vecāku vai skolotāju starpniecības ( #StayBright.lv ).

Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības ir ikgadējs notikums, kurā bērni vecumā no 10 līdz 12 gadiem sacenšas, lai demonstrētu teorētiskās un praktiskās zināšanas par ceļu satiksmes drošību. Mērķis ir pastiprināt satiksmes izglītību katrā iesaistītajā valstī, iemācīt bērniem ceļu satiksmes noteikumus un palielināt satiksmes drošības izpratni bērnu vidū. Sacensības organizē FIA, līdzfinansē Eiropas Komisija, bet Latvijas komandas dalību nodrošina autoklubs LAMB.

Autoklubs LAMB