Lamb

LAMB par satiksmes drošību

LAMB piedalās diskusijā

LAMB piedalās diskusijā par  Eiropas Ceļu satiksmes drošības hartu

15. jūnijā Latvijas Automoto biedrības (LAMB) prezidents Juris Zvirbulis piedalījās diskusijā par Eiropas Ceļu satiksmes drošības hartu, kas notika „Eiropas mājā”, Rīgā, Aspazijas bulvārī 28. To organizēja DG MOVE (Directorate General for Mobility and Transport)  sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu, CSDD un LAMB.

Uzstāšanās laikā Juris Zvirbulis iepazīstināja klātesošos ar LAMB kā sabiedriskas organizācijas īstenotajiem satiksmes drošības projektiem, piemēram, „Autogaismas kārtībā!”, „Brauc droši!”, „Riteņbraucējs?!” un citiem, kas deva ieguldījumu, stiprinot drošību uz ceļiem. LAMB prezidents uzsvēra, ka viens no svarīgākajiem satiksmes drošību veicinošiem nosacījumiem ir visu satiksmes dalībnieku savstarpējā cieņa un sadarbība uz ceļa, kā arī jauno satiksmes dalībnieku apmācība. Diskusijas dalībnieki augstu novērtēja CSDD rīkotās jauno satiksmes dalībnieku sacensības Latvijā. Šo sacensību uzvarētāja komanda piedalās jau starptautiskās sacensībās, un dalību tajās atbalsta LAMB. Klātesošie akcentēja, ka sadursmes uz ceļa varētu mazināt īpašu pretējos virzienus atdalošu joslu uzstādīšana, kurām uzbraucot automašīna sāk vibrēt, un tas informētu autovadītāju par iebraukšanu pretējās kustības joslā.

Diskusijā par Eiropas Ceļu satiksmes drošības hartu piedalījās pārstāvji no Ceļu satiksmes drošības direkcijas, Latvijas Valsts ceļiem, Valsts policijas, Rīgas Domes satiksmes departamenta un Jelgavas pilsētas domes.

Diskusijas mērķis bija veicināt Eiropas Ceļu satiksmes drošības hartas dalībnieku un citu interesentu zināšanu apmaiņu par ceļu satiksmes negadījumu cēloņiem, kuros iesaistīti jaunieši, kā arī veicināt dialogu pieredzes un prakšu apmaiņai, lai rosinātu idejas jaunām darbībām un iniciatīvām ceļu satiksmes negadījumu skaita, kuros cietuši jaunieši, samazināšanai.

LAMB prezentācija diskusijā par Eiropas Ceļu satiksmes drošības hartu (15.06.2015)