Lamb

LAMB par satiksmes drošību

LAMB aicina piedalīties 5. ANO satiksmes drošības nedēļā

Latvijas Automoto biedrība (LAMB) aicina gājējus, autovadītājus, riteņbraucējus, motociklistus, sabiedriskā transporta pasažierus un citus satiksmes dalībniekus aktīvi iesaistīties 5. ANO satiksmes drošības nedēļā, kas pasaules valstīs norisināsies no 6. līdz 12. maijam. Šogad tās nosaukums ir “Runā” (Speak Up), bet uzdevums ir ne tikai novērst dažādus satiksmes drošības apdraudējumus, bet arī uzrunāt katru satiksmes dalībnieku, aicinot neklusēt, būt aktīviem,  vērsties pie atbildīgajām amatpersonām pašvaldībās vai valsts institūcijās un pieprasīt uzlabot satiksmes drošību konkrētajā ielā, krustojumā, laukumā vai citā vietā jebkurā pilsētā vai lauku novadā.

Ja, dodoties uz darbu, skolu, sporta nodarbībām vai citās ikdienas gaitās, sastopaties ar satiksmes drošības riskiem, kas var apdraudēt Jūsu vai citu līdzcilvēku veselību vai pat dzīvību, LAMB aicina negaidīt,  bet nekavējoties reaģēt, sperot  trīs ANO nedēļā ietvertos satiksmes drošības soļus.

Sperot pirmo soli ir jāizvērtē iespējamie draudi – slikti pamanāma gājēju pāreja, ceļa zīmju trūkums, bedrains ceļš vai kas cits, jānofotografē vai jānofilmē konkrētā vieta un ar paskaidrojumu jāievieto sociālajos tīklos, pievienojot  #SpeakUp, #safies, #Thisismystreet un #satiksmesdrosiba.

Otrajā solī LAMB un ANO satiksmes drošības nedēļas organizatori aicina izklāstīt prasības rakstiski un savākt pēc iespējas vairāk atbalstītāju parakstus. Īpašo prasību veidlapu var lejuplādēt ANO nedēļas mājas lapā https://www.unroadsafetyweek.org/en/home . LAMB aicina izdrukāt arī īpašu plakāta formu, uzrakstīt savas prasības satiksmes drošības jomā, nofotografēties konkrētajā riskantajā vietā, turot to rokā, un ievietot fotogrāfijas sociālajos tīklos.

Kad tas paveikts, jāsper trešais solis – prasību veidlapu, fotogrāfijas un video ir jāiesniedz amatpersonām, kuras pieņem lēmumus par satiksmes drošību. Lai mūsu prasības kļūtu zināmas arī citur pasaulē, ir jāreģistrē tās ANO satiksmes drošības nedēļas mājas lapā, kur jau šobrīd ir iespējams iepazīties ar dažādiem satiksmes drošības apdraudējumiem Eiropā, Āzijā, Ziemeļ un Dienvidamerikā. LAMB aicina atsūtīt fotogrāfijas un aprakstu uz adresi lamb@lamb.lv, lai tās varētu apkopot, ievietot savos sociālajos tīklos un iesniegt atbildīgajām amatpersonām.

“Satiksmes drošība ir kā divvirzienu kustība, kurā atbildīgās amatpersonas rūpējas par drošību uz ceļa, bet satiksmes dalībnieki norāda uz darāmajiem darbiem, pieprasa atbildību un nekavējošu rīcību, kā arī kontrolē izpildi. Mums Latvijā ir īpaši svarīgi iesaistīties ANO satiksmes drošības nedēļas aktivitātēs, jo esam vieni no pēdējiem ES satiksmes drošības reitingā, rēķinot bojāgājušo skaitu uz vienu miljonu iedzīvotāju,” uzver LAMB prezidents Juris Zvirbulis.

Lai arī ANO satiksmes drošības nedēļa ir no 6. līdz 12. maijam, LAMB aicina nepārtraukt aktivitātes, noslēdzoties ANO nedēļai, bet turpināt izgaismot dažādas ceļu infrastruktūras un citas nepilnības, kā arī pieprasīt atbildīgu rīcību no lēmumu pieņēmējiem arī turpmāk.