Lamb

LAMB par satiksmes drošību

Konkursa uzvarētāji!

Apbalvoti LAMB un FIA satiksmes drošības video klipu konkursa uzvarētāji!

Šodien 3. oktobrī svinīgā pasākumā Kalnciema kvartālā tika apbalvoti Latvijas Automoto biedrības (LAMB) un Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) rīkotā video klipu konkursa uzvarētāji. Konkurss ietvaros satiksmes dalībnieki, it īpaši jaunieši, tika aicināti no 30. marta līdz 25. septembrim iesūtīt video darbus. Katrā no iesūtītajiem klipiem bija jāatspoguļo viens vai vairāki FIA 10 satiksmes drošības Zelta likumi, pamatojot tā ievērošanas nozīmi (http://www.lamb.lv/?id=126). Konkurss izraisīja lielu jauniešu interesi un aktivitāti, jo video informācija par iespēju piedalīties tika noskatīta sociālajos tīklos 135 tūkstoš reizes. Kopumā 53 autori no visas Latvijas iesniedza 38 darbus.

Par interesantāko video klipu tika atzīts un 1000 eiro balvu saņēma Andreja Siliņa video (https://www.youtube.com/watch?v=kLF3dTDW3G8) ar saukli „Labāk redzams un drošs – nekā neesošs”. „Riteņbraucēji tiek uzskatīti par neaizsargātākajiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Tie izjustāk sajūt ceļu – palecas pie katras bedres, sajūt vēju nogriežoties līkumā. Tāpat ir ar katru triecienu un kritienu. Tāpēc mazākais, ko sevis dēļ varam darīt, ir uzvilkt ķiveri un atstarojošo vesti. Un ceļš būs mums labvēlīgs,” raksta Andrejs.

Balvas 500 eiro apmērā saņēma sekojoši konkursa dalībnieki:

Sandis Zellis, kura darba sauklis ir „Ja nu tas nebūtu bijis lācītis? – PIESPRĀDZĒ!” (  https://youtu.be/q50mcNj4Nvw).
Linda Lapuķe un Guillaume Sbalchiero ar video klipu „Īstajā dzīvē katram ir tikai viena dzīvība” (https://www.youtube.com/watch?v=0JwJQ0XSc7U).
Eduards Pulks un Sintija Melne ar video „Apstājies! Neraksti PĒDĒJO ziņu!” (https://youtu.be/DE8pnLi1PZ0).
Henrijs, darba sauklis – „Pēc negadījuma ķivere nepalīdzēs!” (https://youtu.be/Rf_1Gt3brc8).
Āris Birze un Daniels Veiss ar klipu „Domā. Brauc. Dzīvo.” (https://www.youtube.com/watch?v=Uxx75LHGt_8).
Helmuts Bondars ar video „LAMB 5 zelta likumi!” (https://youtu.be/R76O21L6ke8).
Visi pārējie konkursa dalībnieki saņēma veicināšanas balvas. Visi iesniegtie video klipi atrodami šeit.

Kompetenta žūrija, kurā ir autoeksperts un televīzijas raidījuma „Zebra” vadītājs Pauls Timrots, reklāmas eksperts Edgars Skulte, CSDD Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Jānis Aizpors, Žanis Pavlovskis no grupas „Olas” un LAMB prezidents Juris Zvirbulis izvērtēja iesniegtos konkursa darbus atbilstoši konkursa nolikumam.

Please accept marketing-cookies to watch this video. Learn more

„Ņemot vērā satraucošo Latvijas satiksmes drošības statistiku, šāds videoklipu konkurss mūsu valstī ir īpaši nepieciešams gan jauniešiem, gan visiem pārējiem satiksmes dalībniekiem. Kā atraktīvs idejas atspoguļošanas veids, videoklips veicina ne tikai pašu klipu autoru izpratni par satiksmes drošību, bet arī uzrunā daudz plašāku auditoriju,” uzskata LAMB prezidents Juris Zvirbulis.

Please accept marketing-cookies to watch this video. Learn more

FIA 10 satiksmes drošības Zelta likumi ir labi zināmi nosacījumi, lai droši piedalītos ceļu satiksmē. Piemēram, vienmēr piesprādzēties, nepārkāpt ātruma ierobežojumus, regulāri pārbaudīt auto riepas. Prakse liecina, ka šie likumi ne vienmēr tiek ievēroti.

Konkursu atbalstīja FIA, CSDD, LTAB/OCTA.
Autoklubs LAMB