Lamb

LAMB par satiksmes drošību

Aicinām uz tiešsaistes lekciju “Zini, kā palīdzēt: pirmā palīdzība!”

Lai veicinātu iedzīvotāju zināšanas, kā rīkoties ceļu satiksmes negadījumos un palīdzēt cietušajiem, Latvijas Automoto biedrība (LAMB) un biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) piedāvā iespēju piektdien, 10. decembrī, plkst. 15.00 tiešsaistē vērot lekciju par pareizu pirmās palīdzības sniegšanu “Zini, kā palīdzēt: pirmā palīdzība!”. Lekcija būs pieejama LAMB Facebook lapā.

Sniegt pirmo palīdzību ceļu satiksmes negadījumā cietušajiem ir jāmāk teju katram iedzīvotājam. Sniegt palīdzīgu roku līdz mediķu ierašanās brīdim ir vienkārši un to var teju ikviens, vien jāzina pareiza darbību secība un pirmās palīdzības sniegšanas pamatprincipi, kā arī jāizvairās no biežāk pieļautajām kļūdām.

Lekcijā tiks pārrunātas šādas tēmas:

  • kā sniegt pirmo palīdzību pēc Ceļu satiksmes negadījumiem, it īpaši gadījumos, kuros cietušas neaizsargātākās satiksmes dalībnieku grupas – gājēji, velobraucēji, elektroskrejriteņu vadītāji u.c.;
  • “glābšanas ķēdīte” jeb notikumu secība, kādā jārīkojas nelaimes gadījuma vietā;
  • tiks demonstrēta un skaidrota palīdzības sniegšana, kad cietušais ir guvis traumas, dzīvībai bīstamu asiņošanu vai atrodas bezsamaņā.

Tiešsaistes lekcijā piedalīsies:

  • LAMB Autokluba prezidents Juris Zvirbulis;
  • Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” pirmās palīdzības pasniedzējs Edgars Sīmanis;
  • Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” pirmās palīdzības pasniedzējs – stažieris Roberts Puriņš.

 

Tiešraide 10.12.2021. plkst. 15.00 pieejama LAMB Facebook lapā.

 

Informatīvās kampaņas “Zini, kā palīdzēt!” mērķis ir veicināt iedzīvotāju zināšanas par to, kā rīkoties ceļu satiksmes negadījumos un palīdzēt cietušajiem. To organizē LAMB un biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, atbalsta Valsts policija un Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA).